Posadzki anhydrytowe w domu i każdym wnętrzu

Wylewki anhydrytowe w lofcie i apartamencie

Posadzka jest jednym z najważniejszych tematów budowy. Rzeczą składową rozstrzygającą o jej trwałości jest wylewka. Profesjonalnie wykonana wylewka powinna być wolna od spękań, równa, odporna na zabrudzenia i względnie natychmiast wysychać.

W przypadku ogrzewania podłogowego wylewka potrzebuje przewodzić ciepło instalacji cieplnej.

Idealnie płaskie i jednolite podłogi

Korzyścią wylewki anhydrytowej jest nieomal doskonale równa oraz gładka nawierzchnia. Płynna forma wylewki anhydrytowej dodaje jej rzeczywiste cechy samopoziomujące, co pozwala uzyskać doskonale równe a także jednolite powierzchnie. Przygotowanie wylewki jest nadzwyczaj proste. Nie zmusza do używania specjalnych narzędzi, dla tego da radę ją przygotować samodzielnie, zmniejszając tym samym koszty prac remontowych. Na wierzchu wylewki anhydrytowej nigdy nie powstaje warstewka spieku, a co za tym idzie nie potrzebuje ona specjalistycznego wygładzania.

Niedługi etap realizacji

Wylewkę anhydrytową przygotowuje się wyjątkowo łatwo oraz natychmiast. Etap budowy bloków uległ w ubiegłych miesiącach dużemu skróceniu. Zarówno deweloper jak i wykonawca poszukuje metody, która umożliwia osiągnięcie zaplanowanego celu przy jak najkrótszym czasie realizacji. Użycie wylewki anhydrytowej zapewnia swobodę przygotowania ogromnych przestrzeni w krótkim okresie czasu i przy zaangażowaniu dość niewielkich nakładów robocizny.

Błyskawiczny okres schnięcia

Niesłychanie istotną zaletą charakterystyczną wszelkich wylewek anhydrytowych jest szybki czas schnięcia. Uzależniony on jest od trzech istotnych składników: gramatury wylewki, temperatury środowiska a także cyrkulacji powietrza. Wysokie właściwości wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych powodują, że jesteśmy w stanie przygotowywać je w cieńszych warstwach (na przykład. na warstewce styropianu wystarczy tylko 35 milimetra). Wylewki anhydrytowe w odróżnieniu od tradycyjnych nigdy nie potrzebują periodu konserwacji. Przekłada się to na to, że natychmiast po dwóch dniach od położenia jest możliwość pomieszczenie wywietrzyć, tworząc przeciągi.

Reasumując, niewielka grubość a także sposobność dość ekspresowego wietrzenia sprawiają, że okres suszenia wylewek anhydrytowych ulega gruntownemu skróceniu w zestawieniu do starych wylewek cementowych. W temacie wylewek anhydrytowych wykonanych na ocieplaniu podłogowym czas suszenia robi się dużo krótszy, gdyż już 7 dni od wylania da radę włączyć ogrzewanie (wylewki cementowe po 28 dobach). Krótszy czas suszenia wylewki przekłada się na możliwość szybszego podjęcia działalności wykończeniowych, a co za tym idzie skrócenie czasu ukończenia budowy.