Jak przygotować transport okien do domu?

Okna przynależą do obiektów, których transport wymaga zachowania wyjątkowej ostrożności. Łatwo powiedzieć, lecz w jaki sposób to osiągnąć? Przewóz z uwagi na wielkość okien oraz ich wrażliwość,  sugerujemy powierzyć firmie transportowej. Należy natomiast wcześniej zadbać o przygotowaniu okien do załadunku. W jaki sposób to uczynić? Okna muszą być zabezpieczone, oklejone folią strecz. Jeżeli wysyłamy więcej niż jedno okno, włożyć między okna np. karton, żeby zabezpieczał przed porysowaniem. Najłatwiejszą formą transportu okien PCV czy szkła jest załadowanie na fachowy, drewniany wieszak dedykowany do przewozu szkła. Skoro fachowiec ma na aucie zamontowany stojak do przewozu okien PCV, wtedy mogą być one transportowane luzem. Okna okażą się transportowane w ten sposób, że będą oparte o wieszak. Okna PCV zawsze muszą być zabezpieczone pasami oraz specjalnymi matami, specjalnie aby absolutnie nie uległy zepsuciu.

BACZNOŚĆ! Warto zawsze podpytać spedytora czy też dostarcza stojaków do przewozu okien PCV. Nieraz umieją doliczyć oni ekstra należność przy takiej realizacji.

Czy dużo kosztuje przewóz okien?

Cena transportu okien do domu zależy od odległości oraz rozmiarów i ilości okien.

Tranzyt okien na terenie Polski

W przypadku przewozu pojedynczego okna PCV dla przykładu tarasowego koszt takiego transportu wynosi ok. 80-200 pln

Tranzyt okien PCV do Anglii

Koszt transportu okien PCV z Polski do obcego kraju osiąga 450 – 1100 pln

Jak da radę dostrzec przewóz okien do domu jest raczej kosztowny dlatego powinno się spędzić dużo życia poszukując najlepszej propozycji bądź kupić okna po przyjeździe i absolutnie nie interesować się transportem. Takie podejście oszczędzi nam mnóstwo problemów lecz asortyment na obczyźnie może okazać się ubogi w porównaniu z naszą ojczyzną, która obecnie jest najważniejszym ogólnoeuropejskim eksporterem okien do domów.