Taśmy z klejem – który model kupić?

Określenie taśmy z klejem jest niezwykle uniwersalne i z tego powodu naturalnie pod tym określeniem byłaby możliwość sklasyfikować sporo ich rodzajów. Z oczywistych względów opiszemy tutaj tylko te stworzone do zaklejania kartonów i rozmaitych paczek, określane taśmami pakowymi. Zaprezentowane poniżej porady, mogą pomóc w wyborze rodzaju, który będzie najbardziej doskonały pod względem cenowym i jakościowym.

Nadrzędny podział oraz wykorzystanie taśm samoprzylepnych

AKRYL – najbardziej popularne taśmy klejące oraz najpowszechniej zamawiane również u nas z uwagi na niewielką cenę. Bazą jest tutaj wodny klej akrylowy, jaki znakomicie sprawdza się przede wszystkim na delikatnych a do tego relatywnie śliskich płaszczyznach (weksel, folia itp.). Dedykowane są do klejenia w dodatnich temperaturach oraz w każdym miejscu tam, gdzie nie jest pożądana odporność na deszcz.

TECHNOLOGIA HOT MELT – zastosowany klej, to syntetyczny kauczuk lub laboratoryjnie poprawiany. Prócz większej ceny, od taśm klejących akrylowych oddziela je minimalnie większa siła lepienia, wszak nie na tyle, by stosunek wartości do należności przyjąć za atrakcyjny. Są również bardziej odporne na wilgotność lecz także zaleca się stosowanie ich wyłącznie w plusowych temperaturach.

TECHNOLOGIA SOLVENT – są droższe od wyżej wymienionych ale posiadają zdecydowanie najdoskonalszy stosunek jakości do wartości. Najmocniejszą przyczepność gwarantuje lep z kauczuku naturalnego, dzięki jakiemu doskonale funkcjonują tak na śliskich, jak i porowatych płaszczyznach. Już po zaklejeniu są niełatwe do oderwania oraz niepodatne na wilgoć. Szczególne znaczenie ma też fakt, że da radę je wykorzystywać i bynajmniej nie odklejają się nawet w minusowych temperaturach. Polecamy taki rodzaj taśm klejących, zwłaszcza do plombowania pakunków.

Zanim wyselekcjonujesz i kupisz – pomocne wskazówki

Jeżeli zastawiasz się nad wybraniem szczególnego rodzaju taśm klejących bądź chcesz skorzystać z oferty innego sprzedawcy, zaznajom się z poniższymi radami:

Absolutnie nie kupuj taśm z klejem typu NoName! – przeważnie bardzo tanie, niejasnego pochodzenia albo ściągane prosto z Chińskiej Republiki Ludowej i godnej pożałowania jakości:

  • minimalny czas użyteczności – błyskawicznie tracą cechy
  • konieczność oklejania dookoła całej paczki – 2 x wyższe zużycie
  • zakleisz karton wieczorem natomiast rankiem odklejona taśma będzie tkwiła z boku
  • nieczęsto posiadają faktycznie taką długość, jaka jest oferowana
  • zamiast przyoszczędzić, rzeczywiście poniesiesz wyższe koszty plus problemy