posadzki anhydrytowe

Wylewki anhydrytowe w domu i każdym wnętrzu

Posadzka jest jednym z najważniejszych wątków remontu. Częścią składową decydującą o jej jakości jest wylewka. Profesjonalnie wykonana wylewka powinna być wolna od pęknięć, niechropowata, wytrzymała na zabrudzenia i relatywnie od razu schnąć.

W przypadku ogrzewania podłogowego wylewka powinna przenosić ciepło instalacji cieplnej.

Doskonale równe i jednolite posadzki

Korzyścią wylewki anhydrytowej jest niemal idealnie równa a także jednolita płaszczyzna. Ciekła forma wylewki anhydrytowej nadaje jej rzeczywiste właściwości samopoziomujące, co umożliwia otrzymać nienagannie płaskie a do tego jednolite nawierzchnie. Przygotowanie wylewki jest bajecznie łatwe. Bynajmniej nie zmusza do używania profesjonalnych narzędzi, więc można ją przygotować samodzielnie, zmniejszając przy tym koszty prac budowlanych. Na powierzchni wylewki anhydrytowej nie powstaje warstewka spieku, innymi słowy nie wymusza ona dodatkowego szlifowania.

posadzki anhydrytowe

Szybki etap realizacji

Wylewkę anhydrytową wykonuje się wyjątkowo prosto i szybko. Cykl konstrukcji domów uległ w poprzednich latach znacznemu skróceniu. Zarówno deweloper jak i wykonawca poszukuje procedury, która umożliwia zrealizowanie założonego celu przy jak najkrótszym terminie realizacji. Zastosowanie wylewki anhydrytowej daje opcję przygotowania wielkich płaszczyzn w krótkim terminie i przy zaangażowaniu dosyć niewielkich sumptów robocizny.

Niedługi czas suszenia

Bardzo ważną cechą charakterystyczną wszelkich wylewek anhydrytowych jest krótki okres schnięcia. Zależny on jest od trzech kluczowych czynników: gramatury wylewki, temperatury środowiska a także rotacji powietrza. Doskonałe parametry wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych skutkują, iż mamy możliwość położyć je w delikatniejszych warstewkach (np. na powierzchni styropianu wystarczy wyłącznie 35 milimetra). Wylewki anhydrytowe w rozróżnieniu od cementowych bynajmniej nie wymuszają okresu pielęgnacji. Przekłada się to na to, że zaraz po 2 dobach od wylania wolno mieszkanie wietrzyć, tworząc przeciągi.

Reasumując, mała grubość a także opcja relatywnie prędkiego wietrzenia powodują, że okres schnięcia wylewek anhydrytowych ulega drastycznemu skróceniu w przyrównaniu do tradycyjnych wylewek cementowych. W przypadku wylewek anhydrytowych stworzonych na ogrzewaniu podpodłogowym i pochodzącym ze strony internetowej posadzka anhydrytowa wrocław okres suszenia robi się jeszcze szybszy, bowiem już 7 dni od wylania jest możliwość uruchomić nagrzewanie (wylewki standardowe tuż po 28 dniach). Szybszy okres schnięcia wylewki oznacza sposobność spieszniejszego zainaugurowania działalności okładzinowych, innymi słowy obniżenie czasu realizacji budowy.